wtorek, 12 maja 2020

Z mamą i tatą wesoło spędzam czas!Wtorek
Dyżur telefoniczny dla rodziców

10.00 – 11.00 p. Marta


Dzień dobry!!!


Przywitajmy się piosenką ,,Wszyscy są witam Was …”


Czas z tatą” wysłuchaj opowiadania M. Górnej;

Czas z tatą
Przepadam za zabawami z tatą! Ale nie zawsze tak było. Nie żebym nie lubił się z nim bawić, po prostu większość czasu spędzałem z mamą i Zosią. Ostatnio jednak bardzo się to zmieniło. Mam coraz więcej takich spraw, od których specjalistą jest właśnie tata, a Zosia mówi, że mamy wspólne męskie sprawy. Niedawno tata kupił audiobook i wspólnie go słuchaliśmy. Ale było przyjemnie! A potem razem lepiliśmy z modeliny figurkę głównego bohatera.
Ponieważ mieliśmy jeszcze trochę czasu do kolacji, postanowiliśmy go wykorzystać na przygotowanie masek z brystolu, które później dokładnie pomalowaliśmy na różne kolory. Gdybyście mogli zobaczyć miny mamy i Zosi na nasz widok! A dzisiaj tata wymyślił jeszcze inne zajęcie. Z wielkiej torby wyjął listewki, młotek, gwoździe i miałem zgadywać, co będziemy robili. Zosia zaraz zawołała, że wie, ale nie zdradziła się ani słowem, żeby mi nie psuć
zabawy. Długo nie mogłem się domyślić i dopiero gdy zobaczyłem, że z dwóch zbitych listewek powstał daszek, uderzyłem się ręką w czoło:
Karmnik! – Nagle mnie oświeciło. Od razu zacząłem podawać tacie gwoździe, a nawet próbowałem szlifować listewki papierem ściernym.
Do naszego karmnika nasypaliśmy ziarna słonecznika i umocowaliśmy za oknem. Po pięciu minutach zleciała się do niego cała chmara pięknych skrzydlatych amatorów ziarenek. Teraz w naszym domu nie marnuje się ani okruszek, bo karmnik jest oblegany przez ptactwo różnych gatunków. Zosia fotografuje je swoim aparatem, a ja nie mogę się już doczekać kolejnych zabaw z tatą.

Odpowiedz na pytanie:
- Jak chłopiec spędzał czas z tata"
- Co ciekawego razem zrobili?

Latawiec”

Rozwiąż zagadkę i narysuj latawiec po śladzie.

Lata w górze,
lecz na sznurze.

Możesz skorzystać z karty pracy lub narysować latawiec samodzielnie. 
Korale dla mamy” – zabawa matematyczna;
( będziesz potrzebował: koraliki lub makaron)

Nawlecz na sznurek kolorowe koraliki lub
makaron. Korale gotowe!


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza